Portfolio
Realizacje -  Mobilab
Mobile Solutions wykonało w całości grę pod tytułem Desert Snake dla firmy Mobilab. Jest to gra zręcznościowa bazująca na idei węża, którego zadaniem jest zjedzenie wszystkich pojawiających się obiektów. W trakcie gry wąż rośnie - przybywa mu coraz więcej segmentów, co przekłada się na poziom trudności. Trzeba uważać nie tylko na statycznie umieszczone przeszkody, ale również na elementy samego węża. Dodatkowa trudność wiąże się z tak zwanymi elementami specjalnymi - power-up. Zjedzenie takiego elementu skutkuje dodatkową akcją, jak na przykład przyspieszenie ruchu węża, zachmurzenie czy dodatkowym życiem.
 
Gra zawiera zaimplementowaną usługę umieszczania wyniku na serwerze wydawcy. Gracz po określeniu swojego nick`a (nazwy) może wysłać wynik na serwer. Na serwerze natomiast przygotowany został moduł do prezentacji 10 najlepszych wyników. Stanowi to istotny punkt produktu - można na bazie opracowanego rozwiązania przygotować konkurs, który wykorzystując współzawodnictwo i chęć zdobycia nagród, pomoże w skutecznej promocji produktu czy wpłynie na rozpoznawalność marki.
 
Opracowany porting na wszystkie aplikacje obejmuje najpopularniejsze modele telefonów producentów: Nokia, Sony-Ericsson, Samsung, Motorola i Siemens.
 
Użyte technologie